Nová kniha + DVD: „Plaveme s Pavlem“

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR rozhodlo o tom, že se plavání stává povinným předmětem školní výuky na 1. stupni českých základních škol. Vydavatelství „Olympia“ na toto rozhodnutí zareagovalo pohotově a připravilo pro rodiče a děti atraktivní didakticko – zábavní publikaci, kterou provází olympionik, mistr České republiky a jeden z nejlepších českých plavců současnosti Pavel Janeček. (Prezentace projektu je připravena, zcela exkluzivně, pro 50. ročník světového festivalu „Tourfilm“ Karlovy Vary, v říjnu tohoto roku.)

Kniha „Plaveme s Pavlem“ je vskutku poutavě vypravena. Vedle fotek jednoho z nejlepších českých reportážních fotografů Petra Novotného ji provází i „žabáček Pavlík“ výtvarnice Míly Prokůpkové, který má ambici stát se ikonou aktivit plavání rodičů s dětmi.

Autorem knihy je spisovatel, scénárista a režisér Vladislav Kučík, který se v projektu „Plaveme s Pavlem“ přesně po 20letech od vydání svého bestselleru rozhovorů s legendárním kanoistou MUDr. Lukášem Pollertem „Kluk, co prodal medaile“ znovu vrací na vodu. Tentokrát však autor vyměnil vodu divokou za vodu klidnou, a ze zurčícího trojského kanálu se „přesunul“ do poněkud tišších plaveckých bazénů. Vznikla tak zábavná publikace, kde vedle rozhovoru s Pavlem Janečkem, v němž tento elitní sportovec vzpomíná nejen na svoji kariéru, ale i na svět a dálky, které při svém sportu poznal, je i poutavě popsáno samo plavání jako nejzdravější sport, včetně jeho historie, vývoje, stylů a technik.

A aby byla ona publikace ještě zajímavější – její součástí bude i DVD, které vzniklo ve spolupráci nakladatelství Olympia a firmy B.O.C. Jde o umělecko -sportovní portrét Pavla Janečka, realizovaný na řadě míst ČR, například v Karlových Varech, v Náchodě, v Ratibořicích, na Zbirohu. Jeho autorem je, jak jinak, spisovatel Vladislav Kučík. Spolu s mimořádnou hudbou autorů Vadima Petrova, Luboše Fišera, ale i za zvuku death-metalu či klasické Handelovy „Vodní hudby“ – s kamerou Zdeňka Kopřivy a jeho týmu (ITV Public) a produkce, hlavní kamery a střihu Pavla Beneše (B.O.C.) – je čtenářům knihy jako „bonus“ k dispozici přitažlivý portrét nejen české země, ale i osobnosti olympionika Pavla Janečka a jeho plaveckého sportu.
Kniha bude uvedena na trh s počátkem října 2017.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *