Sparta-Slavia, třicet silvestrovských derby

Vážení přátelé,

před několika dny jsme uvedli na trh zcela novou sportovní knihu zabývající se nevšedním tématem, a to silvestrovským derby fotbalových klubů Sparta a Slavia, které se spolu již 30 let kromě tradičních fotbalových zápasů v hrací sezóně utkávají i na Silvestra, v derby starších vysloužilých hráčů. Nejedná se zde přitom o žádnou prestiž, korunovanou jakýmkoliv pohárem či cenou. Jedná se o derby hráčů, kteří nebyli ochotni skončit s fotbalem kvůli věku, a proto se rozhodli i po hvězdných letech své profesionální kariéry vystupovat na fotbalovém hřišti jako hráči, protože touto hrou žijí.

Stanislav Sigmund, známý a uznávaný sportovní novinář a publicista, byl u těchto zápasů od jejich samého počátku. Jeho nová kniha zachycuje historii těchto třiceti ročníků včetně vzpomínek jednotlivých účastníků a množství historických fotografií.

Tiková konference, na níž byli pozváni novináři ze všech významných periodik včetně ČTK, se odehrála 15. 12. 2016 v Literární kavárně Řehoř Samsa, kde byla kniha představena za účasti fotbalových hvězd Petra Herdy, Jiřího Jeslínka, Jana Bergera a Josefa Vojty. Stručně zde byl převyprávěn celý příběh zmíněného fenoménu i jeho účastníků a kniha byla předběžně pokřtěna. Za nakladatelství zde promluvil jeho ředitel Ing. Karel Hejna. Veřejný křest se uskuteční 31. 12. Na slávistickém Edenu, kde derby probíhá. Kniha je k dostání jak na internetových stránkách a e-shopu Nakladatelství Olympia odkaz na knihu, tak i v tradiční knihkupecké síti.

Foto:

« 1 z 5 »

Kompletní video z křtu knihy:

Video (Praha-TV):

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *